Więcej praw dla polskich konsumentów w UE [KOMENTARZ]

Od 1 kwietnia 2018 r. dostawcy płatnych subskrypcji, takich jak Netflix, Spotify, Deezer czy HBO GO, są zobowiązani do zapewnienia swoim klientom możliwości korzystania z odpowiednich usług nie tylko na terytorium państwa zamieszkania, lecz także podczas czasowego przebywania (np. na wakacjach) w innym państwie członkowskim. 

O szczegółach zmian opowiada doktorantka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego – Agnieszka Jabłonowska (w cyklu Komentarze UŁ).

 

Kolejna dobra wiadomość dla konsumentów to zmiany, jakie nastąpią wewnątrz Unii Europejskiej od grudnia 2018. Usługodawcy nie będą mogli blokować dostępu do stron internetowych ze względów związanych z przynależnością państwową klientów, ani też automatyczne przekierowywać klientów do odmiennych wersji stron (konieczna będzie wyraźna zgoda na przekierowanie oraz możliwość powrotu do pierwotnej strony). 

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.

No Comments Yet

Comments are closed