„Lachowski i Piątkowski o prawie międzynarodowym”: Rok pełnoskalowej wojny Rosji z Ukrainą oczami Tomasza Grzywaczewskiego [PODCAST]

Minął niemal rok pełnoskalowej wojny w ramach dziewięcioletniej agresji Rosji przeciwko Ukrainie. Jak ten trudny czas wygląda z perspektywy samego frontu? Jak na decyzje polityków reagują ukraińscy żołnierze i ludność cywilna wciąż przebywająca na obszarze przyfrontowym? Wreszcie, czego im najbardziej potrzeba właśnie teraz, kiedy kolejna ofensywa Federacji Rosyjskiej już ruszyła? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielił specjalny gość podcastu „Lachowski i Piątkowski o prawie międzynarodowym” – Tomasz Grzywaczewski.

Tomasz Grzywaczewski to dziennikarz, reportażysta, autor m.in. książki „Granice marzeń. O państwach nieuznawanych” (2018) oraz współtwórca kilku filmów dokumentalnych, np. „Cienie imperium” (2019) czy „Wymazać naród” (2023), absolwent WPiA UŁ. W rozmowie przeprowadzonej przez dr. Tomasza Lachowskiego i dr. Mateusza Piątkowskiego nie zabrakło również refleksji prawnomiędzynarodowych, dotyczących zbrodni ludobójstwa oraz zbrodni wojennych popełnionych przez żołnierzy rosyjskich czy fałszywej retoryki Putina często odwołującej się do pojęć prawnomiędzynarodowych.

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.

No Comments Yet

Comments are closed