Tomasz Grzywaczewski z Mińska dla PW+: o protestach na Białorusi, kontrataku reżimu i blokadzie Internetu [WIDEO]

„Przebudzenie narodu białoruskiego po 26 latach letargu w kołchozie Łukaszenki się właśnie dokonało i jest piękne, ale dla obalenia reżimu wiecznego prezydenta potrzeba czegoś więcej, konkretnych działań, takich jak trwające strajki. Władza jednak przechodzi do kontrataku…” „Łukaszenka jest człowiekiem z końca lat 80. i lat 90. – nie rozumie współczesności i się jej boi. Wczorajsze zablokowanie ponad 70 niezależnych portali internetowych jest tego dowodem. Ale w starciu z bardzo realnymi służbami, rewolucja cyfrowa nie wystarczy. Potrzebne jest silne przywództwo, które weźmie na siebie ciężar protestów…”

O protestach, reżimowym kontrataku, zatrzymaniach, blokadzie Internetu i nowo powołanej Radzie Koordynacyjnej opowiada #POLEWIDZENIAplus prosto z Mińska Tomasz Grzywaczewski, dziennikarz, specjalista od Europy Środkowo-Wschodniej, przebywający w stolicy Białorusi.

Kolejne interesujące komentarze już niebawem na YouTube. Bądź na bieżąco – subskrybuj nasz kanał! 

Tuhttps://www.youtube.com/channel/UC4PzN1HniCEQIFUlKV0FQaA

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.

No Comments Yet

Comments are closed