Białoruś – granica wojny? Rozmawiają dr Barbara Jundo-Kaliszewska i dr Justyna Olędzka

Czy Białoruś bezpośrednio zaatakuje Ukrainę? Czy białoruskie media zostały przejęte przez kremlowskich ideologów? Jak wyglądają relacje „agrodyktatora” z liderem ChRL? Gdzie leży granica wojny? W co gra Łukaszenka?

Na pytania historyczki, politolożki i popularyzatorki nauki dr Barbary Jundo-Kaliszewskiej odpowiada dr Justyna Olędzka z Uniwersytetu w Białymstoku, ekspertka ds. Białorusi. Autorka książki „Modele legitymizacji przywództwa państwowego na obszarze Wspólnoty Niepodległych Państw” oraz wielu innych publikacji.

“Trendy w polityce” – to cykl wywiadów eksperckich dr Barbary Jundo-Kaliszewskiej, historyczki i politolożki z Uniwersytetu Łódzkiego oraz redaktorki portalu „Obserwator Międzynarodowy”. Gośćmi badaczki i popularyzatorki nauki są eksperci, naukowcy i praktycy z różnych dziedzin i państw świata. Cykl został zainicjowany po wybuchu wojny w Ukrainie. W centrum zainteresowania pozostaje eskalacja wojny informacyjnej i skuteczność narzędzi, przy pomocy których Kreml próbuje wpływać na opinię międzynarodową.

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.

No Comments Yet

Comments are closed