PW extra: Polska wrogiem nr 1 Rosji, czyli kilka słów o propagandzie [WIDEO]

Rosjanie kreują wizerunek Polski na państwo, które wciąż zagraża Rosji. Państwo, które ma nie tylko ambicje zajęcia zachodnich obszarów Białorusi, ale ma również ambicje co do zajęcia Obwodu Kaliningradzkiego. Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinku formatu „Pole Widzenia Extra”.

Dr Dariusz Materniak i Michał Marek

Ponadto, Rosjanie przedstawiają Polskę również jako kraj, który aktywnie prowadzi wojnę hybrydową przeciwko niej samej i jej sojusznikom, a także dąży do sprowokowania wojny w Europie. Z jednej strony Polska przedstawiana jest jako kraj, który będąc marionetką Stanów Zjednoczonych, dąży do wywołania tej wojny ze względu na presję Waszyngtonu. Z innej strony sama Warszawa dąży do wojny, gdyż posiada ambicje bycia mocarstwem, ambicje zadania ostatecznego ciosu Federacji Rosyjskiej.

– tak wizerunek Rzeczypospolitej Polskiej w rosyjskiej propagandzie charakteryzuje dla #POLEWIDZENIAeXTra ekspert ds. polityki informacyjnej Michał Marek, autor mikrobloga INFOwarfare , w rozmowie z dr. Dariuszem Materniakiem, red. nacz. portalu PolUkr.net.

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.

No Comments Yet

Comments are closed