Dr Piotr Oleksy dla PW+: „Zwycięstwo Mai Sandu to zapowiedź głębokich zmian społeczno-politycznych w Mołdawii” [WIDEO]

„Zwycięstwo zdecydowanie prozachodniej Mai Sandu nad prorosyjskim Igorem Dodonem w wyborach prezydenckich w Mołdawii daje nadzieję na prawdziwe zmiany społeczne w Mołdawii i odejście od typowego dla przestrzeni poradzieckiej państwa opartego na powiązaniach nieformalnych, korupcji oraz władzy oligarchów. To nawet istotniejsze od rozpatrywania mołdawskich wyborów przez pryzmat klasycznej rywalizacji Zachodu z Rosją. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Maia Sandu jest silną kobietą, prawdziwą liderką”.

Triumf Mai Sandu w wyborach prezydenckich w Mołdawii oraz jego implikacje dla polityki zewnętrznej i wewnętrznej tego kraju, włączając w to kwestię Naddniestrza, komentuje dla #POLEWIDZENIAplus dr Piotr Oleksy, historyk i publicysta z Katedry Studiów Wschodnich Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dr Piotr Oleksy – historyk, wschodoznawca, publicysta, autor książki pt.: „Naddniestrze. Terror tożsamości” (Wydawnictwo Czarne) Adiunkt w Instytucie Wschodnim Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Kolejne interesujące komentarze już niebawem na YouTube. Bądź na bieżąco – subskrybuj nasz kanał! Tu: https://www.youtube.com/channel/UC4PzN1HniCEQIFUlKV0FQaA

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.