#RazemdlaUkrainy – pomóż walczącej Ukrainie!

Wraz z niczym niesprowokowaną rosyjską inwazją na Ukrainę, nad ranem 24 lutego 2022 roku rozpoczął się heroiczny bój narodu ukraińskiego o wolną i suwerenną ojczyznę. W związku z działaniami wojennymi, ukraińskie terytorium opuściło już prawie 3 mln osób, głównie kobiet, dzieci i osób starszych, które w większości trafiły do Polski, gdzie spotkały się z niespotykaną życzliwością i pomocą ze strony Polaków.

Naszego wsparcia pilnie potrzebują jednak także Ci, którzy zostali w Ukrainie i tak dzielnie stawiają czoła najeźdźcy. W związku z tym zaprzyjaźniona z portalem „Obserwator Międzynarodowy” Fundacja SCIRE podjęła się zadania niesienia pomocy osobom walczącym za Wolną Ukrainę. Było to możliwe dzięki współpracy z Fundacją „To się uda”, czyli organizatorem zbiórki #RazemdlaUkrainy, w ramach której zebranych zostało już ponad 3,3 mln zł, a także z gronem wolontariuszy i partnerów – zarówno w Polsce, jak też na terenie Ukrainy. Dzięki zgromadzonym środkom walczących zaopatrujemy w to, co w danym momencie jest im najpotrzebniejsze – od medykamentów, poprzez żywność i odzież ochronną, aż po niezbędne wyposażenie (m.in. powerbanki, śpiwory, latarki, krótkofalówki, agregaty prądotwórcze, drony).

Jeśli w związku z obecną sytuacją czujecie potrzebę wsparcia tych, którzy ryzykując własnym życiem bronią Ukrainy przed rosyjską agresją, to możecie to zrobić poprzez wsparcie naszej zbiórki – link tu.

Twoje wsparcie ma znaczenie. Pomóż Ukrainie w jej walce o wolność!

Portal „Obserwator Międzynarodowy” objął trwającą zbiórkę swoim patronatem medialnym.  

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.

No Comments Yet

Comments are closed