Dezinformacja – droga przez mgłę. Rozmawiają B. Jundo-Kaliszewska i K. Szydywar-Grabowska

Mgła informacyjna – jak z niej wyjść? Jakie są cele rosyjskiej ofensywy propagandowej? Czy ukraińska kontrofensywa informacyjna jest skuteczna?

Spojrzenie na wojnę w Ukrainie przez pryzmat dezinformacji – w rozmowie politolożki i historyczki Barbary Jundo-Kaliszewskiej ze specjalistką ds. bezpieczeństwa i polityki zagranicznej Federacji Rosyjskiej Karoliną Szydywar-Grabowską z Katedry Stosunków Międzynarodowych Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Marynarki Wojennej.

“Trendy w polityce” – to cykl wywiadów eksperckich dr Barbary Jundo-Kaliszewskiej, historyczki i politolożki z Uniwersytetu Łódzkiego oraz redaktorki portalu „Obserwator Międzynarodowy”. Gośćmi badaczki i popularyzatorki nauki są eksperci, naukowcy i praktycy z różnych dziedzin i państw świata. Cykl został zainicjowany po wybuchu wojny w Ukrainie. W centrum zainteresowania pozostaje eskalacja wojny informacyjnej i skuteczność narzędzi, przy pomocy których Kreml próbuje wpływać na opinię międzynarodową.

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.