Super Tuesday: między Sądem Najwyższym a wyborami prezydenckimi w USA [PODCAST]

Super Tuesday, czyli odbywające się jednocześnie w kilkunastu stanach prawybory zarówno Partii Demokratycznej, jak i Republikanów przesądziły, że do wyścigu o Biały Dom staną ponownie – urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden oraz była głowa państwa amerykańskiego Donald Trump.

Co jednak z postępowaniem toczącym się względem Trumpa za przestępstwa federalne uczestnictwa (conspiracy) w próbie podważenia wyborów z dnia 6 stycznia 2021 roku – czy ewentualny wyrok skazujący może przeszkodzić mu w starcie w wyborach prezydenckich? Jak ocenić kadencję Joe Bidena w zakresie polityki międzynarodowej oraz stosunku jego administracji do prawa międzynarodowego? Wreszcie, czy powrót do Białego Domu Donalda Trumpa równoznaczny jest z opuszczeniem NATO przez Stany Zjednoczone?

Na te i inne pytania odpowie nasz gość specjalny, prof. Jacek Skrzydło, kierownik Katedry Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Zapraszamy do wysłuchania! Prowadzący – dr Tomasz Lachowski i dr Mateusz Piątkowski.

Podcast realizowany jest we współpracy portalu „Obserwator Międzynarodowy” oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.

No Comments Yet

Comments are closed