„Lachowski i Piątkowski o prawie międzynarodowym”: Nakaz aresztowania MTK wobec Putina – co oznacza w praktyce? [PODCAST]

17 marca Międzynarodowy Trybunał Karny podjął decyzję w przedmiocie wydania nakazów aresztowania wobec Władimira Putina, urzędującego prezydenta Federacji Rosyjskiej, oraz Marii Lwowej-Biełowej, rzeczniczki praw dziecka w Rosji. Sędziowie zgodzili się z wnioskiem prokuratura, że został zgromadzony wystarczający materiał dowodowy, aby móc stwierdzić, że oboje ww. mogą być odpowiedzialni za zbrodnie wojenne w postaci bezprawnej deportacji ludności (dzieci) oraz bezprawnym przesiedleniu ludności (dzieci) z okupowanych obszarów Ukrainy do Federacji Rosyjskiej. Czy oznacza to, że niebawem Putin faktycznie trafi do Hagi?

Podcast realizowany jest we współpracy portalu Obserwator Międzynarodowy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.

No Comments Yet

Comments are closed