Wojna na Ukrainie głównym tematem Krynica Forum’22

Globalne konsekwencje wojny na Ukrainie, rosnąca rola Polski oraz szanse dla polskiego biznesu związane z odbudową naszego wschodniego sąsiada – to tylko niektóre z tematów poruszonych podczas pierwszego dnia Forum Krynica ’22. 

Bartłomiej Radziejewski, dyrektor programowy Forum Krynica ’22 podkreślił, że głównym celem kongresu jest próba odpowiedzi na wyzwania i ogromne przemiany, których jesteśmy obecnie świadkami.

„W mojej opinii mamy do czynienia z końcem świata, który znamy. Tak w sensie systemu międzynarodowego, który jak widzimy to na Ukrainie, podlega bardzo głębokiej przebudowie od dawna, czy raczej chaotycznemu rozpadowi i przekształceniu w coś nowego, czego zaledwie kontury dopiero poznajemy. Jak i w sensie społeczno-cywilizacyjnym, z tak głębokimi sprawami jak rewolucja cyfrowa i rewolucja energetyczna”

W jego ocenie, obecna skala zmian i wyzwań politycznych, organizacyjnych i intelektualnych, jest tak duża, że nawet „najtęższe głowy nie nadążają”.

„W tej sytuacji Krynica Forum ’22 nie może nie spróbować udzielić konferencyjnej odpowiedzi na te wyzwania” – podkreślił Radziejewski.

Podsumowując pierwszy dzień Forum Radziejewski ocenił, że „był to udany dzień wielu ważnych debat geopolitycznych i ekonomicznych”.

„Wskazałbym tu szczególnie na panel otwarcia o globalnym impakcie i konsekwencjach wojny na Ukrainie. Bardzo interesująca była również dyskusja o odbudowie Ukrainy po wojnie i szansach dla polskiego biznesu”

Radziejewski zwrócił uwagę na dyskusje dyplomatów z przedstawicielami innych branż na temat rosnącej roli Polski na arenie międzynarodowej.

Pierwszy dzień Forum zakończyła oczekiwana, szczególnie przez internautów, debata na temat Armii Nowego Wzoru (ANW) – Wojczal kontra Bartosiak. Odbywające się w dniach 19-21 października „Krynica Forum ’22 – Wzrost i Odbudowa” to międzynarodowe wydarzenie łączące biznes, politykę i świat nauki. Jego celem jest wzmacnianie bezpieczeństwa, dobrobytu, społecznej spójności oraz pozycji gospodarczej Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Żródło: PAP Media Room

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.