Czy w Polsce potrzebne jest Centrum Badań nad Państwowością Rosji? Lachowski i Piątkowski rozmawiają z dr. Michałem P. Sadłowskim [PODCAST]

Czy Rosja jest „odrębną planetą” w galaktyce prawa i stosunków międzynarodowych? Na ile współczesna Federacja Rosyjska czerpie z idei państwa i prawa czasów carskich lub sowieckich? Czy Rosja Putina jest państwem totalitarnym jak Związek Sowiecki okresu rządów Stalina?

Na te i inne pytania odpowie nasz gość specjalny – dr Michał P. Sadłowski, adiunkt w Zakładzie Historii Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest historykiem państwa i prawa, zajmującym się dziejami ustroju Imperium Rosyjskiego, ZSRR, Rosji i Polski Ludowej. Niedawno wyszedł z propozycją utworzenia w Polsce specjalnego Centrum Badań nad Państwowością Rosji.

Zapraszamy do wysłuchania! Prowadzący – dr Tomasz Lachowski i dr Mateusz Piątkowski.

Podcast realizowany jest we współpracy portalu „Obserwator Międzynarodowy” oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.

No Comments Yet

Comments are closed