„Lachowski i Piątkowski o prawie międzynarodowym”: O rosyjskiej perspektywie na prawo międzynarodowe, politykę i historię opowiada prof. Agnieszka Legucka [PODCAST]

Władimir Putin w swojej retoryce często odwołuje się do pojęć prawa międzynarodowego – takich jak przede wszystkim prawo do samostanowienia – co jest tego powodem? Jednocześnie, tworzy również nowe pojęcia jak „specjalna operacja wojskowa”, które w swej istocie stoją w kontrze do prawa międzynarodowego. Jak są one przyjmowane przez elity Kremla oraz społeczeństwo rosyjskie po roku pełnoskalowej wojny? Czy Federacja Rosyjska penalizująca dziś „nieprawomyślne” stwierdzenia na temat przeszłości oraz współczesności to już państwo totalitarne? W jaki sposób może zakończyć się trwająca wojna napastnicza Rosji przeciwko Ukrainie?

W najnowszym odcinku podcastu „Lachowski i Piątkowski o prawie międzynarodowym” wystąpiła profesor Agnieszka Legucka, analityczka ds. Rosji w programie Europa Wschodnia Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (PISM).

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.

No Comments Yet

Comments are closed