Rosja w okowach maczyzmu. Rozmawiają dr B. Jundo-Kaliszewska i prof. A. Włodkowska

Skąd się bierze mit „matuszki Rosji”? Czy Kreml użyje bomby atomowej? Jakie konsekwencje dla rosyjskiego lidera mogą mieć porażki na ukraińskim froncie? O maczyzmie Władimira Putina oraz o tym, jakie cechy uznaje się za męskie w polityce międzynarodowej – z prof. Agatą Włodkowską, politolożką badającą m.in. stosunki międzynarodowe na obszarze Eurazji, wykładowczynią Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie rozmawia dr Barbara Jundo-Kaliszewska, historyk, politolożka z Uniwersytetu Łódzkiego i redaktorka portalu „Obserwator Międzynarodowy”.

“Trendy w polityce” – to cykl wywiadów eksperckich dr Barbary Jundo-Kaliszewskiej, historyczki i politolożki z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ oraz redaktorki portalu „Obserwator Międzynarodowy”. Gośćmi badaczki są eksperci, naukowcy i praktycy z różnych dziedzin i państw świata. Cykl został zainicjowany po wybuchu wojny w Ukrainie. W centrum zainteresowania pozostaje eskalacja wojny informacyjnej i skuteczność narzędzi, przy pomocy których Kreml próbuje wpływać na opinię międzynarodową.

Patronat:

– Katedra Teorii Polityki i Myśli Politycznej Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ

– portal Obserwator Międzynarodowy

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.

No Comments Yet

Comments are closed