„Krajobrazy biograficzne Rafała Lemkina” – dyskutują prof. Piotr Madajczyk i dr Tomasz Lachowski

Na kanale Instytutu Pileckiego w serwisie YouTube pojawił się zapis spotkania z cyklu „Cywilizacja na ławie oskarżonych. Niedokończone scenariusze XX wieku” na temat książki autorstwa prof. Piotr Madajczyka pt.: „Krajobrazy biograficzne Rafała Lemkina”, w którym uczestniczyli – prof. Piotr Madajczyk i dr Tomasz Lachowski, red. nacz. OM. Rozmowę moderował dr Mateusz Werner z Instytutu Pileckiego. Zapraszamy do oglądania!

prof. dr hab. Piotr Madajczyk – historyk, wykładowca Polskiej Akademii Nauk – Zakład Studiów nad Niemcami. Do jego zainteresowań badawczych należą stosunki polsko-niemieckie w XX wieku, najnowsza historia Polski, przymusowe migracje w Europie Środkowej, mniejszości narodowe i etniczne w Polsce, inżynieria społeczna i eugenika.

dr Tomasz Lachowski – adiunkt w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, redaktor naczelny portalu „Obserwator Międzynarodowy”.

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.

No Comments Yet

Comments are closed