„Lachowski i Piątkowski o prawie międzynarodowym”: o 25 latach istnienia Międzynarodowego Trybunału Karnego opowiada prof. Patrycja Grzebyk [PODCAST]

17 lipca 1998 roku został przyjęty Statut Rzymski, prawna podstawa powołania Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. I choć sam Trybunał funkcjonuje nieco krócej, bo od 1 lipca 2002 roku, to warto przenalizować jego dotychczasowe dziedzictwo.

Czy ostatnia decyzja Trybunału w przedmiocie wydania nakazów aresztowania wobec Władimira Putina za zbrodnie wojenne popełnione na terytorium Ukrainy wobec ukraińskich dzieci to punkt przełomowy w najnowszej historii MTK? O sukcesach i porażkach Trybunału w Hadze – w tym o burzliwych relacjach z Afryką, ale światowymi mocarstwami jak USA czy Rosja – opowiada gość specjalny finałowego odcinka pierwszego sezonu podcastu „Lachowski i Piątkowski o prawie międzynarodowym”, prof. Patrycja Grzebyk z Uniwersytetu Warszawskiego. Rozmawiali dr Tomasz Lachowski i dr Mateusz Piątkowski.

Podcast realizowany jest we współpracy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego i portalu Obserwator Międzynarodowy.

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.