Nowa książka dr. Tomasza Snarskiego – na temat kary śmierci poświęcona pamięci Profesora Jarosława Warylewskiego [ZAPOWIEDŹ]

W prestiżowej serii wydawniczej Biblioteka Więzi ukazała się interdyscyplinarna monografia autorstwa dra Tomasza Snarskiego pt. Kościół katolicki wobec kary śmierci. Między prawem a filozofią i teologią. Książka jest zadedykowana pamięci zmarłego w listopadzie ubiegłego roku Profesora Jarosława Warylewskiego, który był orędownikiem idei humanizmu w prawie karnym oraz stanowczym przeciwnikiem kary śmierci.

Tomasz Snarski omawia katolicki sprzeciw wobec karania śmiercią z perspektywy najważniejszych argumentów prawnych, filozoficznych i teologicznych. Próbuje też wyjaśnić aktualne, radykalnie abolicjonistyczne stanowisko Kościoła w kwestii kary głównej, które zmieniało się na przestrzeni wieków. Stawia także pytania o wyzwania, jakie przed prawem karnym stawia katolicki abolicjonizm i idea miłosierdzia.

Więcej Informacji o publikacji: na stronie Wydawnictwa Więź.

Dr Tomasz Snarski jest autorem vloga „Morze prawa”, który ukazuje się na łamach portalu „Obserwator Międzynarodowy” – odcinki dostępne tu.

Dr Tomasz Snarski / fot. Justyna Wasiniewska
Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.

No Comments Yet

Comments are closed