Nauka prawa karnego to nie tylko dogmatyka, to także jego historia czy filozofia. Dr Tomasz Snarski, adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz adwokat prowadzący indywidualną kancelarię w Gdańsku, postanowił w formie serii krótkich filmów opowiadać o prawie karnym, filozofii i prawach człowieka. Cała seria i vlog Tomasza Snarskiego nosi nazwę „Morze prawa”.
Morze, które jest symbolem otwartości, przygody, głębi i wolności stanowi pretekst do mówienia o prawie karnym w sposób krytyczny, uwzględniając dorobek filozofii prawa oraz praw człowieka. „Morze prawa” nawiązuje też do dziedzictwa Gdańska, jako miasta Solidarności, które jest według Tomasza Snarskiego źródłem bałtyckich korzeni europejskiego humanizmu i zobowiązaniem do dbałości o prawo szanujące godność każdego człowieka.
W najnowszym odcinku kilka refleksji na temat tego, jak winien postępować dobry mówca, zwłaszcza prawnik broniący oskarżonego. O tym, jak ważna jest piękna i dobra mowa, a także, jak bardzo warto szanować i kochać język ojczysty. A do tego głos w dyskusji nad moralną stroną erystyki prawniczej. Bez cięcia i bez retuszu. Opowiada dr Tomasz Snarski.