„Morze prawa”: Czy algorytmy uczynią prawo karne bardziej ludzkim? [VLOG]

Dlaczego Gdańsk jest miastem solidarności, wolności i praw człowieka? Pamiętajmy, że korzenie humanizmu europejskiego mają charakter nie tylko śródziemnomorski, ale i bałtycki. Bez cięcia i bez retuszu. O algorytmach w prawie karnym opowiada w najnowszym odcinku vloga „Morze prawa” dr Tomasz Snarski.

Dr Tomasz Snarski / fot. Justyna Wasiniewska

Odcinek poświęcony znaczeniu algorytmów i prawdopodobieństwa w prawie karnym. Jaka jest relacja między humanitaryzmem karania a algorytmami? Czy winniśmy „sprobabilizować” prawo karne? Czy komputery rzetelniej i sprawiedliwiej niż ludzie ocenią pozytywną prognozę kryminologiczną? Czy algorytmy uczynią prawo karne bardziej ludzkim? Bez cięcia i retuszu. Opowiada dr Tomasz Snarski.

Morze, które jest symbolem otwartości, przygody, głębi i wolności stanowi pretekst do mówienia o prawie karnym w sposób krytyczny, uwzględniając dorobek filozofii prawa oraz praw człowieka. „Morze prawa” nawiązuje też do dziedzictwa Gdańska, jako miasta Solidarności, które jest według Tomasza Snarskiego źródłem bałtyckich korzeni europejskiego humanizmu i zobowiązaniem do dbałości o prawo szanujące godność każdego człowieka.

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.

No Comments Yet

Comments are closed