Stowarzyszenie „Dom Wschodni” – „Daj pracę Aleppo!” [PROJEKT POMOCOWY]

Wszyscy znamy sceny z Aleppo przedstawiające ogrom zniszczenia miasta. W chwili obecnej nie toczą się tam już działania wojenne, ale miasto cierpi z powodu zniszczeń wojennych. Cały czas pozostali w mieście ludzie utrzymywani są przy życiu dzięki pomocy z zewnątrz, ale słynna pracowitość Aleppiańczyków daje o sobie znać: gdzie tylko to możliwe, mieszkańcy wracają do pracy. Ten dzieciak prostujący gwoździe w warsztacie swego taty jest tego najlepszym dowodem.

Chcemy zebrać środki materialne, żeby wesprzeć tych mieszkańców Aleppo, którzy gotowi są do podjęcia pracy zawodowej. Mamy bezpośrednie kontakty z organizacjami pomocowymi oraz chrześcijańskimi Kościołami miasta i przy ich pomocy możemy przekazać środki w taki sposób, żeby zostały wykorzystane na stworzenie kilku miejsc pracy. Bez uruchomienia produkcji i podjęcia na nowo pracy przez mieszkańców, Aleppo będzie skazane na utrzymanie przez innych. Projekt „Daj pracę!” chce podać mieszkańcom Aleppo wędkę, a nie rybę.

Środki na pracę dla mieszkańców Aleppo można przekazywać na konto naszego Stowarzyszenia do końca października:

Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”
ul. Więckowskiego 13, Łódź
mBank: 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388
Tytył przelewu: Daj pracę

Osoby, które przekażą darowiznę powyżej 500 PLN, otrzymają pamiątkowy dyplom: „INWESTOR W PRZYSZŁOŚĆ ALEPPO”

Można także skorzystać z usługi DotPay:

Przekaż 10 PLN
Przekaż 30 PLN
Przekaż 50 PLN
Przekaż 100 PLN
Przekaż 500 PLN i zostań INWESTOREM W PRZYSZŁOŚĆ ALEPPO

Bardzo dziękujemy za Wasz wkład i wsparcie mieszkańców Aleppo!

Źródło: Dom Wschodni-Domus Orientalis.

Zapraszamy też do obejrzenia wywiadu z inicjatorem projektu, ks. dr. Przemysławem Markiem Szewczykiem. Rozmawia Łukasz Głowacki z Radia Plus Łódź.

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.

No Comments Yet

Comments are closed