Od Nowego Roku bezpieczniejsze granice Unii Europejskiej

Foto: GRUPA WB

Polska Straż Graniczna staje się jedną z bardziej zaawansowanych technologicznie formacji ochrony granic w Unii Europejskiej. Oprócz już wykorzystywanych w codziennej służbie systemów bezzałogowych FlyEye oraz innowacyjnego systemu łączności i zarządzania kryzysowego PIK od nowego roku polska Straż Graniczna będzie miała do dyspozycji także nowoczesny system do ochrony perymetrycznej AMSTA-SG

Jak informuje w swoim komunikacie prasowym Grupa WB, 30 grudnia został przekazany Straży Granicznej zestawy ochrony perymetrycznej AMSTA-SG. Dostawa została zrealizowana w ciągu 5 miesięcy od podpisania umowy z Biurem Techniki i Zaopatrzenia Komendy Głównej Straży Granicznej.

Celem dostawy jest doposażenie jednostek organizacyjnych SG w zestawy urządzeń perymetrycznych zwiększających funkcjonalność monitorowania i wykrywania przekroczeń granicy państwowej przez osoby i pojazdy. W skład zestawów wchodzą czujniki sejsmiczne, kamery, przenośne odbiorniki alarmowe, dedykowane systemy łączności oraz stacjonarna stacja kontroli wraz z aplikacją zarządzającą.

Realizacja umowy jest ukoronowaniem wieloletnich prac nad opracowaniem całkowicie polskiego, kompleksowego systemu do ochrony rozległych obszarów, granic, a także obiektów infrastruktury krytycznej – AMSTA. Dostarczane w ramach zestawów urządzenia to innowacyjne i autorskie opracowania inżynierów

MindMade | GRUPA WB. Zastosowane w sensorach sejsmicznych rozwiązania techniczne bazują na własnych, unikalnych i opartych o sieci neuronowe algorytmach obróbki sygnałów. Ponadto do przesyłania danych i informacji o przekroczeniach stref chronionych wykorzystywane są niskomocowe, najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu łączności.

Jesteśmy dumni z faktu, że polską granicę ale także Unii Europejskiej, będą ochraniały nowoczesne systemy zaprojektowane przez polskich inżynierów. Jest to kolejny przykład realizacji filozofii biznesowej założycieli Grupy WB, jaką jest oferowanie własnych unikalnych technologii i tym samym rozwoju nowoczesnej polskiej gospodarki” – podkreślił Roman Musiał prezes spółki MindMade | GRUPA WB, będącej centrum kompetencyjnym Grupy WB w obszarze systemów bezpieczeństwa publicznego.

.

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.

No Comments Yet

Comments are closed