GRUPA WB realizuje offset w Malezji

W dniu 18 kwietnia br. spółka WBE Technologies wchodząca w skład Grupy WB –największego polskiego prywatnego koncernu obronnego podpisała z Ministerstwem Obrony Malezji oraz lokalnym producentem DRB-HICOM Defence Technologies Sdn. Bhd (DEFTECH) umowę offsetową dotyczącą współpracy w zakresie transferu technologii. Uroczyste podpisanie umowy zwieńczyło obecność GRUPY WB na największych targach obronnych w Azji – Defence Services Asia 2018, które odbywają się w dniach 16-19 kwietnia w stolicy Malezji Kuala Lumpur.

Zestaw amunicji krążącej WARMATE prezentowany na targach DSA

Podpisana umowa przewiduje lokalne tworzenie i rozwój systemów ILS (Integrated Logistic Support) oraz MRO (Maintenance, Repair and Operations) oraz rozwój projektów i technologii bezzałogowych systemów powietrznych UAV w oparciu o własne rozwiązania, przekazywane na rzecz technologicznych partnerów malezyjskich.
Malezja to rynek niezwykle atrakcyjny i chłonny w kontekście innowacyjnych technologii i rozwiązań dla sektora obronnego” – powiedział Dyrektor Generalny WBE Technologies, Piotr Szymczak – „podpisanie umowy to nie tylko dostarczenie najbardziej zaawansowanych rozwiązań GRUPY WB dla malezyjskiej armii, ale i dalszy rozwój polskiego eksportu w zakresie sprzętu wojskowego i tworzenie odpowiednich warunków dla sektorowej kooperacji przemysłowo – technicznej w ramach współpracy między naszymi krajami”.

Cieszymy się z kontynuacji i rozwoju polsko-malezyjskiej współpracy z WBE Technologies” – podsumował przedstawiciel malezyjskiej firmy DEFTECH – „Systemy oferowane przez GRUPĘ WB spisują się doskonale i dzięki wieloletniej niezawodnej współpracy mamy do nich zaufanie, które rośnie!”. 

Jako przedstawiciele polskiego przemysłu obronnego bardzo się cieszymy, że polskie technologie obronne, zyskują renomę i uznanie w świecie. Podpisana dzisiaj przez nas umowa jest kolejnym przykładem, że długoletnia i przemyślana strategia rozwoju w połączeniu ze współpracą z partnerami na lokalnym rynku, przynosi wymierne i korzystne efekty zarówno z punktu widzenia polskiej gospodarki jak i gospodarek naszych zagranicznych partnerów” – podkreślił po podpisaniu umowy Prezes GRUPY WB Piotr Wojciechowski.

Stoisko Grupy WB odwiedził m.in Sekretarz Stanu w MON RP – Sebastian Chwałek

Grupa WB jest obecna na rynku malezyjskim od blisko 10 lat oferując autorskie rozwiązania w zakresie systemów łączności wewnętrznej (system FONET) oraz zewnętrznej (radiostacja osobista 35010 RADMOR). Systemy tez znajdują się na oficjalnej liście uzbrojenia i wyposażenia Armii Malezyjskiej, i są wdrażane do najnowszego wyposażenia armii malezyjskiej. w ramach programu AV8 Gempita. Program zakłada produkcję, wyposażenie oraz wdrożenie do eksploatacji 257 pojazdów typu KTO w 12 wariantach wykonawczych, przeznaczonych głównie na użytek jednostek pancernych oraz piechoty zmotoryzowanej. Systemy Grupy WB montowane są we wszystkich wariantach pojazdu.

Mimo silnej konkurencji spółek europejskich, GRUPA WB zdobyła sobie mocną pozycję na lokalnym rynku i posiada w Kuala Lumpur własne przedstawicielstwo. WBE Technologies zajmuje się naprawami gwarancyjnymi, dostawami części zamiennych oraz systemów ILS. Malezyjska spółka córka Grupy WB podejmuje również szeroko zakrojone działania marketingowe i sprzedażowe i od lat działa na rzecz modernizacji malezyjskiego sektora obronnego jako ważny technologiczny partner lokalnych sił zbrojnych.

GRUPA WB jest największym polskim prywatnym koncernem sektora obronnego projektującym i dostarczającym do klientów na całym świecie zaawansowane technologicznie systemy łączności i rozpoznania. Obecnie z systemów GRUPY WB korzystają, oprócz polskiej między innymi armie: amerykańska, szwedzka, ukraińska, malezyjska, węgierska oraz kilku krajów z Bliskiego Wschodu.

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.

No Comments Yet

Comments are closed