Katowice: „Prokurator na tropie zbrodni wojennych” [ELSA Day]

Serdecznie zapraszamy na spotkanie pt.: „Prokurator na tropie zbrodni wojennych” organizowane w ramach ELSA Day przez ELSA Katowice, które odbędzie się 30 listopada (środa), o godz. 18.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Temat tegorocznego wydarzenia to : „Prokurator na tropie zbrodni wojennych”. Podstawowym celem prelekcji jest przybliżenie problemu odpowiedzialności karnej sprawców zbrodni wojennych, w tym przedstawienie tego w nawiązaniu do aktualnej sytuacji mającej miejsce w Ukrainie. W trakcie wydarzenia poruszona zostanie również tematyka zasad współpracy między organami krajowymi a prokuraturą Międzynarodowego Trybunału Karnego oraz proces przeprowadzania śledztwa.

Prelegentkami naszego wydarzenia, które przybliżą nam temat będą dr Małgorzata Myl oraz dr Ilona Topa z Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Wydarzenie na FB – dostępne tu.

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.