#ZwiedzajWietnamZNami – studencka wyprawa do Wietnamu

Pod koniec sierpnia osiem studentek Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego wraz z opiekunem, dr. Michałem Zarębą z Katedry Studiów Azjatyckich WSMiP UŁ, wyrusza na wyprawę naukową do Wietnamu. Miesięczny pobyt w tym kraju jest zwieńczeniem projektu badawczego zainicjowanego przez SKN Azji Wschodniej i Pacyfiku w październiku 2021 roku. Portal „Obserwator Międzynarodowy” objął studencką wyprawę patronatem medialnym.

Fot. SKN Azji Wschodniej i Pacyfiku UŁ

Podczas wyprawy studentki nie tylko odwiedzą tak istotne miejsca jak Hanoi, cesarskie Hue czy słynny Sajgon. Przede wszystkim skupią się na zgłębianiu wybranych przez siebie tematów badawczych. Spektrum zagadnień jest niezwykle szerokie, a wśród nich będą występować wątki związane zarówno z kulturą, jak i geopolityką. Podjęte zostaną kwestie dotyczące specyfiki kultury wietnamskiej, sytuacji mniejszości Czamów w kraju, skutków reform đổi mới z 1986 roku czy roli kawy w kulturze i gospodarce Wietnamu. Zainteresowania młodych badaczek obejmują również zagadnienia związane z filarami polityki zagranicznej, relacjami wietnamsko-amerykańskimi, w trakcie wojny i po normalizacji stosunków oraz polityką Wietnamu wobec Chin. Studentki już od dawna przygotowywały się do pogłębionej analizy powyższych zagadnień, poprzez przegląd literatury i dyskusje podczas spotkań Koła Naukowego. 

Wyprawa naukowo-poznawcza do Wietnamu ma za zadanie pomóc studentkom w zebraniu materiału badawczego niezbędnego do ukończenia projektu. W ramach wyjazdu zaplanowane są spotkania z wietnamskimi ekspertami z Akademii Dyplomatycznej Wietnamu i innych ośrodków badawczych. Po zakończeniu projektu badawczego jego uczestniczki, w imieniu Koła Naukowego Azji Wschodniej i Pacyfiku, planują organizację prelekcji oraz pokazów dla osób zainteresowanych polityką i kulturą Wietnamu.

FB SKN Azji Wschodniej i Pacyfikuhttps://www.facebook.com/azjaipacyfikul

STRONAhttps://wietnam2022.wixsite.com/wyprawa-wietnam-2022

INSTAGRAMhttps://www.instagram.com/wietnam.2022/

FB WYPRAWYhttps://www.facebook.com/Wietnam-2022-102515772477908/

Źródło: Informacje organizatora

Redakcja

Serwis Obserwator Międzynarodowy, jest niezależnym tytułem prezentującym wydarzenia i przemiany zachodzące we współczesnym świecie.

No Comments Yet

Comments are closed